sobota 27. června 2015

Naša trail tour 2015

Po rozhodovaní sa kam tento rok pôjdeme na dovolenku sme sa z rôznych dôvodov rozhodli navštíviť bike trail centrá v ČR. Rozhodnutie sa ukázalo byť správne, mali sme sa krásne, spoznali sme nové kraje a tak tu môžem dať pár momentiek a zážitkov.
Prvý deň cestovania nás sprevádzala zamračená obloha. Zrúcanina hradu Trosky v Českém ráji.


Na Singltreku pod smrkem sme boli jediní stanujúci, pri teplote v noci okolo 7-8 stupňov ani neni divu.


Raňajky vo vlastnej réžii, vyčasilo sa a je nám fajn!


Jeden upršaný deň v Novém Měste pod Smrkem sme využili na peší výletík po blízkom okolí a Katka hneď využíva príležitosť k demonštrácii sily. Silná to žena! 


A vymýšľa a schováva sa kde kade. Pjekný ptáček je to!


Konečne na traile! 
Lokalita Singltrek pod Smrkem určite stojí za návštevu, je tam krásne a som milo prekvapený.


Krátko po daždi, vzduch je čerstvý a až na pár kaluží je povrch skoro ideálny.


Presúvame sa do Národného parku České Švýcarsko, na pomedzí ČR a Nemecka. Tu je nám tak dobre a je tu tak krásne, že v Hospůdce na konci světa zotrváme nasledujúce 4 dni.


Náš prvý večer na severe Čiech sa predviedol v plnej kráse! Nadmieru sympatické uvítanie.


V tichosti stojíme, upíjame si čaju a pozeráme ako sa s nami slnko pre tento deň lúči.


 A my sa tiež pomaly poberieme do postele vďační za večerné predstavenie na horizonte Zeme.


Pred spaním si zaplávať ... Na konci sveta pre nás je dokonca bazén! Kto by to čakal?


Náš druhý deň v Českém Švýcarsku sa túlame prírodou a navštevujeme loupežný hrad Šaunštejn. Nanajvýš zaujímavá predstava, že kedysi sa tu preháňali loupežníci ...


 Zaujímavo a pekne spracované rozpätie krídiel rôznych vtákov.


 Výhľady ktoré nikdy neomrzia. 


  Prechádzka pomedzi skalami. Je na čo sa pozerať.


A sme u Pravčické brány, symbolu Českého Švýcarska a impozantného zámečku Sokolí hnízdo. Je neuveriteľné, čo všetko ľudia dokážu vybudovať na takýchto miestach.


Pravčická brána, národná prírodná pamiatka a zrejme najzaujímavejší prírodný útvar Českého Švýcarska. S rozpätím asi 26m a výškou 16m sa jedná o najväčšiu pieskovcovú skalnú bránu v Európe. 


Čakanie na loďku ...Krátka plavba Divokou soutěskou na rieke Kamenice je veľmi odpočinková, kľudná a osviežujúca vďaka podvečernému chladu u vody.


Po takomto výhľade túžim a v podvečernom svetle som sa dočkal ... Prírodná romantika! Mariina vyhlídka s krásnym prístreškom hore na skale, úžasné, prenádherné miesto a pre mňa velikánsky zážitok.Tento večer strávime na tomto mieste a príroda nám opäť prichystá prekrásne predstavenie.Slnko pomaly zapadá za horizont a my sme pri tom.

Rozlúčenie s uplynulým dňom v znamení farieb.Národná prírodná pamiatka Zlatý vrch bola odhalená pri ťažbe čadiča.Kamenné varhany vznikly zo stuhlej lávy v treťohorách. Vraj sa tu dá stretnúť aj kamzík.Nasledujúci deň sa vydávame za hranice do nemeckej časti NP a teda Saského Švýcarska, kde sa nám rovnako veľmi páči.Fantastické výhľady a skaly roztodivných tvarov všade navôkol.Užívame si dosýtosti teplé a slnečné počasie a naše duše letia krajinou ...A dôjde aj na Katkou sľubované ferraty, pre mňa premiéra a obtiažnosť tak akurát.Neznámy horolezec. Toto už je pre mňa tak len na pozeranie sa ... Pohľad je to ale strhujúci!


Po Českosaském Švýcarsku sa presúvame o kus ďalej a zase vyťahujeme bajky ... Trutnov trails


Slnečné počasie a príjemné teploty nás sprevádzajú počas týchto dní a tak je radosť sa hýbať ... 
Katka si užíva novú časť Trutnov trails.


Rychleby!!! Rychleby lákajú a zlákali aj nás. Ja som tu bol už viackrát, pre Katku je to trailová premiéra.Stúpanie na Dr. Wiesnerovi ... Dá sa povedať, že traily od rána ...Do neskorého večera! A samozrejme medzi tým ... Treba využiť príležitosti a tak bajkujeme a bajkujeme ...


Dovolenka ako má byť! Radostné chvíle a krásne spomienky. 

TRAiL & HiKiNG TOUR 2015
Žádné komentáře:

Okomentovat